Deadsnows

Niewielkie miasteczko połozone u podnóży Nether Mountains.
Gorączka złota jaka ostanio ogarneła pobliskie tereny spowodowała znaczny wzrost populacji tego miasteczka. Wokół murów wyrosło sporo nowych domów.

Miasteczkiem rządzi konstabl Tren Nemfor. Ma on we władaniu straż miejską, w miarę dobrze uzbrojoną jednakże ostatnimi czasy bardzo zajęta.

Miasto oficjalnie znajduje się pod jurysdykcją Srebnych Marchii. Jednakże ludzie uważają że konstabl jest marionetką Cieni, aczkolwiek boją się o tym głośno mówić gdyż konstabl trzyma miasto żelazną ręką.

Przez miasteczko przed bramą płynie rzeka, niezbyt głęboka. służy za naturalnąfosę jednej z bram. Z drugiej strony wznosi isę pagórek na którego szczycie stoi dom konstabla, otoczony murem. Miasteczko posiada fortyfikacje, konkretnie mur obronny i 3 bramy z basztami. Jednakze mury od dawna nie widziały fachowej konserwacji.

Główne miasto

W obrębie murów znajdują się następujące miejsca


Rynek, Szafot, Pręgierz

Na rynku zwykle pełno jest przekupek i innych handlarzy. Przy rynku znajdują sie dwie główne karczmy.


Karczma “Róża i Młot”

Najlepsza karczma w Deadnsnows ale też najdroższa. Prowadzi ją Hedrik “Młot” Tolrun z żoną “Różą”


Karczma “Martwy ork”

Usytuowana przy murze speluna gdzie gromadzą się głównie tutejsi bacowie a obecnie różnej maści “poszukiwacze złota” i inne typki. Niski strop.


“Zapasy Fulgara” – general store

Fulgar prowadzi ten sklep z żywnością i sprzętami gospodarstwa domowego. Ceny nie są tak niskie jak u Fervina ale zato jakość jest wyższa.


Sklep Traperski gnoma Fervina

Gnom Fulgar i jego pomysłowość prowadzą sklep z wątpliwej jakości przyborami traperskimi. Ostatnio do swojego asortymenu dodał “przybory poszukiwaczy złota”: dziurawione patelnie i pokrywy od garnków i teog typu rzeczy. Mozna u niego kupić większość zwykłych rzeczy z PHB.


Kowal Ramir Młociarz

Tutejszy kowal Ramir Młociarz prowadzi ten sklep ze swoimi wyrobami wraz ze swoimi synami Zarlem i Robertem. Można u niego kupić większość prostych broni, podkuć konie itp. Ostatnio jest zajęty.


Gildia Drwali

Gildia drwali z Sundabaru zatrudnia i organizuje tutejszy wyrąb drewna. Ostatnio drwale są zaniepokojeni.


Ruiny świątyni

Wtulone w zbocze pagórka ruiny światyni Spalonej w tajemniczych okolicznościach parę lat temu. Kilku strażników miejskich ciągle trzyma tam straż.


Strażnica, Garnizon i więzienie

Strażnicy są zbrojni we włócznie i długie miecze, odziani w szyszaki i zbroje łuskowe z czarnym tabardem przestawiającym godło miasta: “srebrną włócznię okrytą lodowym blaskiem”


Dom konstabla

Dom konstabla znajduje isę na wzgóżu. Konstabl to raczej wyniosły łysawy człowiek, raczej suchy. Nie pokazuje się publicznie. Jednakże jego rękę czuć w każdej dziedzinie życia miasta. Drewniana rezydencja słynie z przepychu i od lat służyła jako rezydencja poprzednich konstabli.


Podgrodzie

Pojawienie się złotych samorodków spowodowało że do Deadsnows i okolic spływają ludzie żądni bogactwa lub przygód. Nie mogąc pomieścić takiej ilości mieszkańców miasto “pękło w szwach” wylewając się morzem tanich drewnianych domków wokół południowej bramy. Za rzeczką rozlewa się owe podgrodzie a na jej obrzeżach karczma “Czerwony kamień”.


Karczma “Czerwony Kamień”


Cmentarzyk

Nieopodal małego lasku znajduje się ta mała nekropolia.

Deadsnows

Troubles In Deadsnows osito