Troubles In Deadsnows

Adventure final

Drużyna dociera do drzwi zaryglowanych zamkiem szyfrowym, rozwiązyjąc magiczny kwadrat otwierają drzwi przez które uciekł niedobity szaman dziwnych stwożeń.

Wpadnąwszy w pułatkę dobrze ustytuowanyc szkieletów łuczników wychodzą obronnąręką ze spotkania z nieumarłymi strażnikami wejścia. Zaczynajązwiedzać podziemną siedzibę gdzie najwyrazniej ktos mieszka.

Natykają się na pomieszczenie maga: biblioteczkę oraz labolatorium alchemiczne gdzie torturują homunkulusa. Telepatyczne połaczeni z mistrzem alarmuje głownego adwersarza który wysyła przodem patrol z którym drużyna rozprawia się po którkiej wymianie czarów Area of Effect w ciasnym korytarzu.

W otaniej komnacie czeka na nich Colderan wraz z kobietą którą zaklął. To on stworzył mroczne roslinne istoty przy pomocy życiowej esencji zbieranej przez Sieć Snów (The Net of Dreams) oraz jego rozległą wiedzę na temat roślin oraz magii. To owa sieć wysyała życie i powodowała śpiącze u mieszkańców Deadsnows.

Po stoczonej walce z wielkiego kotła uwolniła się substancja która przemienila w proch wszystkie przywołane istoty. Colderan próbował przywołał ducha swojej żony Belesarri. Niewiadomo jednak czy czar zadziałał ponieważ kobieta którą zauroczył nie odzyskała przytomności w obecności bohaterów.

Postacie znalazły jednak dziennik tego kto wskrzesił Colderana z martwych i spowodował całe to zamieszanie. Była to kapłanka Shaar która spaliła świątynię lathandera pare lat temu by dostać się do podziemi Colderana pod miastem. Potem za pomoca zwoju wskrzesiła Colderana, calość zajeła jej dobrych kilka lat. Jednakże nie wzieła pod uwagę potęgi maga. Ona pierwsza padła ofiarą Sieci Snów.

Bohaterowie znaleźli też kilka przedmiotów w podziemiach maga. Natomiast kanclerz uchonorował ich uroczystym bankietem oraz obiecaną sumą pieniężna w wysokości 60sz na głowę.

Kapłanka odzykała przytomność ale wydaje się nie wiedzieć kim była ani czego się dopuściła. Kanclerz Tren Morton wytoczył jej kilka dni później publiczny proces na którym została skazana na dożywotnie więzienie w najostrzejszych kazamatach Sundabaru.

Final XP reward: 730 xp each character; 60gp each.

Comments

toudimg

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.